Vipperød Menighedsråd

Bodil Kirk Sørensen
(Formand)

Møllervænget 31, 4390 Vipperød
Tlf.:  59 18 24 50 
Email: bodil@kirkevip.dk

Brian Nowak-Voigt
(Næstformand og kirkeværge)

Egernæs 12, 4390 Vipperød
Tlf.:    59 18 17 10  
E-mail: brian@kirkevip.dk 

Margit Motzfeldt
(Kasserer)

Strædesbakken 9, 4300 Holbæk
Tlf.: 78 78 27 12
E-mail: margit@kirkevip.dk 

Anne Munk Larsen
(Kontaktperson)

Sandbakkevej 33, Kongstrup, 4390 Vipperød
Tlf.:  59 18 12 61  
E-mail: anne@kirkevip.dk

Vibeke Wass 

Stillidsvej 23, 4300 Holbæk
Tlf.: 61 65 02 62
E-mail: vibeke@kirkevip.dk 

Folke Dreyer

Nybyvej 29, 4390 Vipperød
Tlf.:  21 78 44 67
E-mail: folke@kirkevip.dk 

Bente Appel Esbensen

Tjebberupvej 35, 4390 Vipperød
Tlf.: 59 44 36 69
E-mail: bente@kirkevip.dk

Hans Thor Olsen

Dragerupvej 3, 4300 Holbæk
Tlf.: 21 68 39 85
E-mail: hans-thor@kirkevip.dk

Inga Andersen

Bøgevej 6, 4390 Vipperød
Tlf.: 59 18 28 06
E-mail: inga@kirkevip.dk

Sophie Juel
(Kirkebogsførende sognepræst)

Æblehaven 49, 4390 Vipperød
Tlf.: 29 68 27 50 - E-mail: sophie@kirkevip.dk
Fri om mandagen.

Detlef von Holst (Provst og sognepræst)

Ågerupvej 66, Ågerup, 4390 Vipperød
Tlf. 59182036 - E-mail: detlef@kirkevip.dk
Fri om fredagen

Ny formand for Vipperød menighedsråd

Menighedsrådet har på et møde den 8. august konstitueret sig på ny. Dette skyldes, at den hidtidige formand Bjørn Amgild har solgt sit hus og nu flytter til Odsherred. I den forbindelse udtræder han af menighedsrådet. På mødet blev tidligere næstformand Bodil Kirk Sørensen valgt som ny formand og Brian Nowak-Voigt overtager posten som næstformand. Fra menighedsrådet skal der lyde en varm tak til Bjørn Amgild for hans store indsats i menighedsrådet.

Menighedsrådets møder

Menighedsrådsmøder er offentlige og dermed åbne for alle, der har lyst til at høre, hvad rådet arbejder med. Datoerne kan altid findes i kirkebladet - på midtersiderne under kalenderen. Find kirkebladet her

Menighedsrådsmøder afholdes i Vipperød Sognegård, Asmindrupvej 52, 4390 Vipperød.